JO 2012 Programul complet al zilei de vineri

de A.I.     HotNews.ro
Vineri, 3 august 2012, 11:01 Sport | J.O. 2012 - London News


Jocurile Olimpice de la Londra
Foto: Reuters
Jocurile Olimpice de la Londra vor programa, joi, intreceri din canotaj, badminton, handbal masculin, volei pe plaja, box, kaiac canoe, judo, natatie, tenis de masa si tenis de camp, informeaza Mediafax.

Atletism

12.00 - aruncarea greutatii masculin - calificari

12.05 - heptatlon - 100 de metri garduri

12.25 - triplu salt feminin - calificari

12.40 - 100 de metri feminin - primul tur

13.15 - 400 de metri garduri masculin - primul tur

13.15 - heptatlon - saritura în înatime

13.20 - aruncarea ciocanului masculin - calificari

14.00 - 400 de metri feminin - primul tur

14.45 - aruncarea ciocanului masculin - calificari

15.00 - 3.000 de metri obstacole masculin - primul tur

20.05 - 100 de metri feminin - primul tur

21.10 - aruncarea discului feminin - calificari

21.50 - saritura în lungime masculin - calificari

22.05 - 1.500 de metri masculin - primul tur

22.30 - aruncarea greutatii masculin - finala

22.35 - aruncarea discului feminin - calificari

22.45 - heptatlon - 200 de metri

23.25 - 10.000 de metri feminin - finala

Canotaj

11.30 - finala individual masculin, patru vasle masculin, doua rame masculin, doua vasle feminin

Badminton

11.00 - semifinale simplu feminin, meci pentru locul trei dublu mixt

15.30 - finala dublu mixt, semifinale simplu masculin

Baschet feminin, faza grupelor

11.00 - Angola - Croatia (grupa A)

13.15 - Rusia - Australia (grupa B)

16.30 - Brazilia - Canada (grupa B)

18.45 - Turcia - China (grupa A)

22.00 - Franta - Marea Britanie (grupa B)

00.15 - Cehia - Statele Unite ale Americii (grupa A)

Volei pe plaja

11.00 - optimi de finala masculin si feminin

Box

15.30 si 22.30 - optimi de finala -52 de kilograme masculin

16.30 si 23.30 - optimi de finala -69 de kilograme masculin

Ciclism pe pista

18.00 - keirin feminin, urmarire pe echipe masculin, calificari urmarire pe echipe feminin

Echitatie

13.00 - Grand Prix dresaj individual si pe echipe

Scrima

12.30 si 20.00 - sabie echipe masculin

Fotbal feminin

Sferturi de finala

14.00 - F1 - G2 la Glasgow

16.30 - G1 - E3 la Newcastle

19.00 - E2 - F2 la Cardiff

21.30 - E1 - F3/G3 la Coventry

Haltere

12.00 si 21.00 - 85 de kilograme masculin

14.30 si 17.30 - 75 de kilograme feminin

Handbal feminin, faza grupelor

11.30 - Angola - Marea Britanie (grupa A)

13.15 - Coreea de Sud - Franta (grupa B)

16.30 - Croatia - Muntenegru (grupa A)

18.15 - Rusia - Brazilia (grupa A)

21.30 - Spania - Suedia (grupa B)

23.15 - Danemarca - Norvegia (grupa B)

Hochei pe iarba masculin, faza grupelor

10.30 - Australia - Argentina (grupa A)

12.45 - Olanda - Noua Zeelanda (grupa B)

15.45 - Germania - India (grupa B)

18.00 - Marea Britanie - Pakistan (grupa A)

21.00 - Africa de Sud - Spania (grupa A)

23.15 - Belgia - Coreea de Sud (grupa B)

Judo

11.30 si 16.00 +100 de kilograme masculin, +78 de kilograme feminin

Natatie

12.00 - serii 50 de metri liber feminin, 1.500 de metri liber masculin, stafeta 4x100 de metri mixt feminin, stafeta 4x100 de metri mixt masculin

21.30 - finala 200 de metri spate feminin, finala 100 de metri fluture masculin, finala 800 de metri liber feminin, finala 40 de metri liber masculin, semifinala 50 de metri liber feminin.

Sarituri in apa

16.30 - serii trambulina 3 metri feminin

Trambulina

16.00 - proba masculina

Tenis - 15.00 semifinale simplu masculin si feminin, semifinale dublu mixt

Tenis de masa

12.00 - primul tur pe echipe masculin si feminin

Tir

11.00 - 50 de metri pusca pozitia culcat, 25 de metri pistol viteza masculin

Tir cu arcul

11.00 si 16.00 - finala proba invididuala masculin

Yachting

14.00 - cursele 1 si 2 470 feminin, cursele 3 si 4 470 macsulin, cursele 7 si 8 Laser masculin, Laser feminin, cursele 9 si 10 Finn masculin, Star masculin, cursele 9, 10 si 11 49er masculin.

Volei feminin, faza grupelor

11.30 - Brazilia - China (grupa B)

13.30 - Japonia - Rusia (grupa A)

16.45 - Turcia - Coreea de Sud (grupa B)

18.45 - Marea Britanie - Republica Dominicana (grupa A)

22.00 - Statele Unite ale Americii - Serbia (grupa B)

00.00 - Algeria - Italia (grupa A)

Polo feminin, faza grupelor

16.10 - Spania - Ungaria (grupa A)

17.30 - Rusia - Australia (grupa B)

20.20 - Marea Britanie - Italia (grupa B)

21.40 - China - Statele Unite ale Americii (grupa A).






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3055 vizualizari


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.



powered by
developed by