JO 2012 Programul complet al zilei de miercuri

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 1 august 2012, 10:31 Sport | J.O. 2012 - London News


Jocurile Olimpice de la Londra
Foto: Reuters
Jocurile Olimpice de la Londra vor programa,  miercuri, intreceri din canotaj, badminton, baschet feminin, volei pe plaja, box, kaiac canoe, scrima, gimnastica artistica, haltere, natatie, tir cu arcul, tir,  yachting, tenis de masa si tenis de camp, informeaza Mediafax.

Canotaj

11.30 - semifinale individual masculin, dublu vasle categorie usoara masculin, finala doua rame feminin, patru vasle feminin, 8+1 masculin, semifinale patru vasle masculin, dublu rame feminin

Badminton

11.00 - optimi de finala simplu masculin si feminin, sferturi de finala dublu mixt si feminin.

Baschet feminin, faza grupelor

11.00 - Canada - Franta (grupa B)

13.15 - China - Angola (grupa A)

16.30 - Australia - Brazilia (grupa B)

18.45 - Marea Britanie - Rusia (grupa B)

22.00 - Croatia - Cehia (grupa A)

00.15 - Statele Unite ale Americii - Turcia (grupa A)

Volei pe plaja

11.00 - calificari masculin si feminin

Box

15.30 si 22.30 - optimi de finala -56 de kilograme masculin

16.30 si 23.30 - optimi de finala -91 de kilograme masculin

17.30 si 00.30 - optimi de finala +91 de kilograme masculin

Kaiac Canoe slalom

15.30 - semifinale si finala K1 masculin

Ciclism pe sosea

14.30 - contratimp feminin

16.15 - contratimp masculin

Scrima

11.00 si 19.30 spada individual masculin

15.10 si 20.30 - sabie individual feminin

Fotbal masculin, faza grupelor

16.30 - Brazilia - Noua Zeelanda (grupa C) la Newcastle

16.30 - Egipt - Belarus (grupa C) la Glasgow

19.00 - Mexic - Elvetia (grupa B) la Cardiff

19.00 - Coreea de Sud - Gabon (grupa B) la Londra

19.00 - Japonia - Honduras (grupa D) la Coventry

19.00 - Spania - Maroc (grupa D) la Manchester

21.45 - Senegal - Emiratele Arabe Unite (grupa A) la Coventry

21.45 - Marea Britanie - Uruguay (grupa A) la Cardiff

Gimnastica artistica

18.30 - concursul individual compus masculin

Haltere

12.00 si 21.00 - 77 de kilograme masculin

14.30 si 17.30 - 69 de kilograme feminin

Handbal feminin, faza grupelor

11.30 Norvegia - Coreea de Sud (grupa B)

13.15 - Muntenegru - Angola (grupa A)

16.30 - Franta - Suedia (grupa B)

18.15 - Marea Britanie - Brazilia (grupa A)

21.30 - Spania - Danemarca (grupa B)

23.15 - Rusia - Croatia (grupa A)

Hochei pe iarba masculin, faza grupelor

10.30 - Spania - Australia (grupa A)

12.45 - Belgia - Olanda (grupa B)

15.45 - Noua Zeelanda - India (grupa B)

18.00 - Africa de Sud - Marea Britanie (grupa A)

21.00 - Pakistan - Argentina (grupa A)

23.15 - Coreea de sud - Germania (grupa B) (21h15/20h15)

Judo

11.30 si 16.00 - 90 de kilograme masculin, 70 de kilograme feminin

Natatie

12.00 - serii 100 de metri liber feminin, 300 de metri spate masculin, 200 de metri bras feminin, 200 de metri mixt masculin, stafeta 4x200 de metri liber feminin

21.30 - finala 200 de metri bras masculin, semifinale 100 de metri liber feminin, semifinale 200 de metri spate masculin, finala 200 de metri fluture feminin, finala 100 de metri liber masculin, semifinale 200 de metri bras feminin, semifinale 200 de metri mixt masculin, finala stafeta 4x200 de metri liber feminin

Sarituri in apa

17.00 - trambulina 3 metri sincron masculin

Tenis

13.30 - tururile doi si trei simplu masculin si feminin, sferturi de finala dublu masculin si feminin, primul tur dublu mixt

Tenis de masa

12.00 - sferturi de finala simplu masculin

16.30 - meciul pentru locul trei si finala simplu feminin

Tir

11.00 - 25 de metri pistol feminin

Tir cu arcul

11.00 - 32-imi si 16-imi de finala proba individuala masculin si feminin.

Yachting

14.00 - cursele trei si patru RX:X masculin si feminin, cursele 5 si 6 Laser masculin, 49er masculin, Laser radial feminin, faza grupelor feminin

Volei feminin, faza grupelor

11.30 - Republica Dominicana - Japonia (grupa A)

13.30 - Algeria - Rusia (grupa A)

16.45 - Serbia - Turcia (grupa B)

18.45 - Marea Britanie - Italia (grupa A)

22.00 - Statele Unite ale Americii - China (grupa B)

00.00 - Brazilia - Coreea de Sud (grupa B)

Polo feminin, faza grupelor

16.10 - Ungaria - China (grupa A)

17.30 - Italia - Rusia (grupa B)

20.20 - Spania - Statele Unite ale Americii (grupa A)

21.40 - Marea Britanie - Australia (grupa B).








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3037 vizualizari

  • 0 (0 voturi)    
    iliescu a distrus sportul romanesc ! (Miercuri, 1 august 2012, 12:27)

    Miky60 [utilizator]

    Faptul ca nu avem acum mai multe medalii si ca nu mai suntem primii in gimnastica e din vina lui iliescu, a lui nastase, ponta, antonescu, voiculescu si vantu! Ei au distrus sportul romanesc! Trebuie sa luptam impotriva lor !


Abonare la comentarii cu RSS

ESRI

Top 10 articole cele mai ...



Hotnews
Agenţii de ştiri

Siteul Hotnews.ro foloseste cookie-uri. Cookie-urile ne ajută să imbunatatim serviciile noastre. Mai multe detalii, aici.

Aici puteti modifica setarile de Cookie

hosted by
powered by
developed by