JO 2012 POLO Romania-SUA 8-10. Urmeaza meciul cu campioana olimpica

de Ionut Baias     HotNews.ro
Marţi, 31 iulie 2012, 22:51 Sport | J.O. 2012 - London News

Nationala de polo a Romaniei a suferit, marti seara, prima infrangere de la Jocurile Olimpice, pierzand in fata nationalei Statelor Unite cu 8-10 dupa ce am condus la un moment dat cu 5-4.

Americanii au crescut insa de la repriza la repriza si au reusit sa se detaseze confortabil in repriza a treia profitand si de numeroasele ratari ale romanilor.

Pentru baietii nostri urmeaza un meci extrem de dificil in compania nationalei Ungariei, nimeni alta decat campioana olimpica. Ungaria a fost invinsa in prima partida de nationala Serbiei.

Nationala de polo a Romaniei a castigat prima partida de la Jocurile Olimpice, tricolorii trecand fara emotii, scor 13-4, de Marea Britanie. Intr-o alta partida a Grupei B, Serbia a invins, 14-10, pe Ungaria.

3590 vizualizari

• 0 (2 voturi)
    n-au rezistenta cat yankeii (Marţi, 31 iulie 2012, 23:18)

edx [utilizator]

primele 2 reprize au fost pe ei si am condus chiar la 2 goluri, pe urma au obosit si n-au mai reusit nimic. oricum succes in continuare.
    Succes baieti! (Miercuri, 1 august 2012, 0:45)