Patron TSKA Sofia: Nu am spus niciodata ca romanii sunt tigani

de A. S.     HotNews.ro
Luni, 22 august 2011, 18:19 Sport | Fotbal


Dimitar Borisov
Foto: sportal.bg
Dimitar Borisov, patronul echipei de fotbal TSKA Sofia, si-a nuantat luni declaratiile facute despre cei doi jucatori "tuciurii" de la Steaua, pe care se oferea "sa-i transfere" la firma sa de salubritate: "Eu nu stiu de ce au reactionat asa in Romania, la cuvintele mele. Nu am spus niciodata ca romanii sunt tigani. Eu nu ii jignesc pe romani, pentru ca ii simt prieteni. Iar pe tigani ii respect", spune Borisov, intr-un interviu acordat sportal.bg.

Borisov nu l-a iertat in schimb pe omologul sau de la Steaua: "Imi pare rau ca nu vine. I-am trimis o invitatie, sa vina cu sotia, luam cina. Vorbesc englezeste, germana, ungureste. Am inteles ca el nu stie decat romaneste, asa ca o sa aduc translator, ca sa nu mai avem neintelegeri".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2463 vizualizari

  • +2 (16 voturi)    
    imi place (Luni, 22 august 2011, 18:50)

    Arkan [utilizator]

    de seful castravete!!! Ii arata ciobanului ca exista oameni care raspund cu aceeasi moneda unor grosolanii. Sa mai vada si ciobanul cum e sa fii jignit.
    • +2 (10 voturi)    
      .... (Luni, 22 august 2011, 19:03)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui Arkan

      nu stiu ce-ti place. amandoi sunt la fel. doua personaje de toata mila.
      • +1 (3 voturi)    
        de toata mila ?? (Luni, 22 august 2011, 21:01)

        blec-bierd [utilizator] i-a raspuns lui Vlad

        cum vine asta ? sa mi fie mila de ei pentru ce ? sunt putrezi de bogati, au tot ce vor... demni de dispret .... poate ... dar MILA ???
        • 0 (0 voturi)    
          ... (Marţi, 23 august 2011, 13:53)

          Vlad [anonim] i-a raspuns lui blec-bierd

          pai tocmai ca au ce multi nici nu viseaza si totusi nu reusesc sa se rafineze. ramani tot un cioban si un gunoier.

          si nu e mila in sensul propriu...
  • -4 (6 voturi)    
    fotbal (Luni, 22 august 2011, 19:20)

    gabriel [anonim]

    sunteti niste analfabeti nu cunoasteti fotbal nimic va plac jignirile cand osa invatati sa fiti suporteri adevarati uitativa in alte campionate ce inseamna sa fi suporter
    • 0 (4 voturi)    
      unde ? (Luni, 22 august 2011, 19:54)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui gabriel

      ai invatat sa fii suporter adevarat.....,exista un loc unde se preda asa ceva ? Teai pus sa scrii doar sa te aflii in treaba :)),
    • +2 (2 voturi)    
      Prietene.... (Marţi, 23 august 2011, 9:05)

      halimiaticucuveaua [utilizator] i-a raspuns lui gabriel

      Lasa dracu fotbalul si mai pune mana pe o carte ca esti praf.
  • -1 (3 voturi)    
    @dimitar borisov (Luni, 22 august 2011, 20:59)

    pralea [anonim]

    nu ai spus dar ai gandit-o ...si ai vorbit despre tuciurii in zeflemea...nu se stie niciodata cum ne vom intalni dimitar leamata-guleamata....si n-o sa-ti para bine...
  • -1 (9 voturi)    
    Bulgarii... (Luni, 22 august 2011, 21:08)

    dumitru vaduva [anonim]

    Bulgarii astia nu vor calca niciodata in urma romanilor.Daca facem o comparatie intre cele doua popoare,vedem clar diferenta ca de la cer la pamant intre ce au realizat ei in istorie,de cand exista ca popor si ce am facut noi romanii. Noi avem o pleiada de somitati in toate domeniile cu realizari,inventii si inovatii de nivel mondial.Bulgarii ce au relizat? In afara de un scriitor bunicel ,Emilian Stanev nu mai au altceva. Atunci,fotbalistul asta gunoier,despre ce vorbeste? Bulgarii,in afara de faptul ca au capul mare nu mai au nimic altceva.
  • +1 (3 voturi)    
    12 limbi straine daca ar sti (Marţi, 23 august 2011, 1:33)

    grunespferd [anonim]

    oare tot asemenea tampenii ar spune?
    Da, dar in 12 limbi!

    Dimitar nene, tot cioban si matale, ca Gigi, oricate limbi ai bolmoji!

    Doi marlani, care de care mai fudul!
  • 0 (0 voturi)    
    Mai baieti... (Miercuri, 24 august 2011, 17:14)

    _Motanu_ [utilizator]

    Atat Borisov cat si Becali sunt putred de bogati asa ca nu va mai contrati intre voi pe tema aceasta, pentru ca nici unul din ei nu e o persoana de Doamne-Ajuta.