Seara erorilor la Steaua: un jucator accidentat in minutul 2 (Matei), un antrenor neinspirat (l-a titularizat pe Nikolic, apoi l-a scos in minutul 30) si o ratare care a schimbat meciul - Tatu a ratat singur cu portarul (ca si in jocul cu TSKA), pentru ca dupa un singur minut ploiestenii sa deschida scorul (N'Doye, penalty, 37).

Tatu, o noua ratare singur cu portarulFoto: Reuters

Din acel moment, confuzia a dominat jocul Stelei, iar pragmatismul Astrei a trumfat, dubland avantajul prin Fatai (53).

In prelungiri, Mihai Costea a inscris golul de onoare, insa imaginea lasata de Steaua starneste ingrijorare. Pana la Sofia, mai sunt patru zile...

Live text Astra - Steaua 2-1

'90+2 Mihai Costea inscrie cu un sut de la marginea careeului.

'85 Geraldo salveaza in fata lui Miranda, cu pretul unei accidentari.

'81 Sut violent Rusescu, scoate Lung!

'77 Steaua cere penalty, la o faza in care NDoye a lovit mingea cu mana. Nu primesc nimic bucurestenii.

'68 Astra, mai periculoasa - sut Fatai, pe langa poarta.

'61 Sut Morais peste transversala portii steliste. Bucurestenii traverseaza o perioada confuza.

'53 Astra are 2-0: Fatai il dribleaza pe Iliev si ramane singur cu Tatarusanu. Inscrie cu siguranta!

'52 Sut violent al lui Rusescu, scoate Lung de langa bara!

'49 Miranda reia cu capul, putin peste poarta Stelei.

'45 O serie de lovituri de colt pentru Steaua, fara efect pe tabela.

'37 Penalty pentru Astra, la un duel intre Miranda si Geraldo. Inscrie N'Doye, 1-0!

'36 Tatu rateaza singur cu portarul! Ca si in meciul cu TSKA!

'33 A doua schimbare la Steaua: il scoate pe Nikolic, intra Mihai Costea.

'32 Udoji scapa singur cu Tatarusanu, mingea trece pe langa poarta lui Tatarusanu.

'17 Nikolic rateaza o reluare cu capul din 6 metri.