Antrenorul Liviu Ciobotariu a condus pe Dinamo spre a patra victorie consecutiva in noua editie de campionat: "haita" a castigat cu 2-0 pe terenul Sportului Studentesc, prin golurile marcate de Ionel Danciulescu (minutul 59) si Liviu Ganea (minutul 69). La ambele reusite, pasa decisiva a fost opera mijlocasului ofensiv Gabriel Torje.

Liviu Ciobotariu, antrenorul celor din Targu MuresFoto: AGERPRES

Dupa acest succes, Dinamo acumuleaza 12 puncte (din tot atatea posibile) si isi consolideaza pozitia de lider in Liga 1. Interesant este ca Dinamo, extrem de fragila in defensiva anul trecut, nu a primit inca niciun gol.

Joi, Dinamo va sustine acasa mansa-decisiva cu Vorksla Poltava, pentru calificarea in grupele Europa League (in tur, bucurestenii au pierdut cu 2-1). Duminica, in campionatul Ucrainei, Poltava a incheiat la egalitate, 0-0, cu Dnepr, pe teren propriu.