AS Roma a pierdut categoric, scor 3-0, partida amicala disputata impotriva Valenciei, pe Mestalla, golurile gazdelor fiind marcate de Federico Viviani (22' autogol), Soldado (36') si Alcacer (83'). Interventia serii i-a apartinut lui Bogdan Lobont (minutul 43), atunci cand acesta a respins sutul din apropiere al lui Piatti.

Lobont a bifat 45 de minute in poarta RomeiFoto: Captura YouTube

Portarul roman a fost titular la Roma si a fost inlocuit in minutul 46 de catre Stekelenburg.

Echipe:

Valencia: Alves - Bruno, Rami, Dealbert, Alba - Albelda, Tino Costa, Pablo, Bernat - Piatti, Soldado. Au mai evoluat: Banega, Parejo, Topal, Jonas, Mata, Mathieu, Miguel, Maduro, Ricardo Costa, Alcácer.

AS Roma: Lobont - Rossi, Burdisso, Heinze, Jose Ángel - Viviani, Pizarro, Perrotta - Borriello, Bojan, Totti. Au mai evoluat: Verre, De Cesare, Cassetti, Stekelenburg, Taddei, Antei, Caprari, Okaka, Simplicio.

Deruleaza pana la 1:45 pentru a vedea interventia lui Lobont la sutul lui Piatti: