Sahtior a pierdut puncte importante in lupta pentru titlul din Ucraina, echipa pregatita de Mircea Lucescu fiind egalata in minutul 94 de catre Arsenal Kiev. Golul remizei (1-1) a fost reusit de Ionut Mazilu. Formatia din Donetk se afla pe primul loc in clasament, cu 10 puncte acumulate.

Doar remiza pentru SahtiorFoto: Captura YouTube

Fernandinho a deschis scorul in minutul 11, dupa o actiune individuala de toata frumusetea. La una din ultimele faze ale disputei, Ionut Mazilu a dat lovitura de gratie campioanei - atacantul roman a punctat in minutul 94. S-a terminat 1-1, iar Sahtior a plecat cu un punct de la Kiev.

La gazde, George Florescu a fost integralist, in timp ce Ionut Mazilu a intrat pe teren in minutul 72. Mircea Lucescu nu l-a folosit pe Razvan Rat la Sahtior.