Rapid a pierdut partida amicala disputata impotriva echipei Dinamo Moscova, rusii impunandu-se cu 1-0. Unicul gol al meciului a fost reusit de Soloviev, in minutul 62. La partida a asistat si selectionerul Victor Piturca, venit sa-i urmareasca pe unii dintre jucatorii giulesteni.

Razvan Lucescu, antrenor RapidFoto: AGERPRES

La partida a asistat si Victor Piturca, selectionerul Romaniei venind sa-i urmareasca pe cativa dintre elevii lui Razvan Lucescu.

Echipe:

Rapid: Coman - Cretu, Oros, Burca, Bozovic - Herea, Alexa, Apostol - Roman, Cassio, Deac. Rezerve: Straton, Draghia, Ezequias, Marcos Antonio, Daescu, Nicolae Grigore, Grigore, Pancu, Ionita.

Dinamo: Gabulov - Kisenkov, Rotenberg, Epureanu, Kolodin - Kariaka, Misimovici, Yusupov, Ropotan - Komisov, Smolov.

"Era greu ca astazi sa avem prospetime, venim dupa o perioada incarcata. Am jucat bine in prima repriza, a doua a fost mai putin buna. Intentionam sa avem tot lotul cu 90 de minute jucate. Nu tin cont de rezultat, ma intereseaza relatiile de joc. Aceasta partida ar fi trebuit sa se termine la egalitate" - Razvan Lucescu, antrenor Rapid (digisport1).