Campioana CFR Cluj a revenit de la 0-2 in partida cu Gloria Bistrita, din cea de-a XXXII-a etapa a Ligii 1, si a reusit sa ia un punct din aceasta intalnire, dupa golurile lui Cristi Bud si Gabi Muresan. Dupa acest meci, bistritenii lui Nae Manea raman in continuare pe ultimul loc ce permite prezenta in Liga 1 si in sezonul viitor, cu doua etape inainte de final.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Adrian Nalati a deschis scorul in minutul zece al jocului, dupa o lovitura libera de la aproximativ 40 de metri, profitand si de o pozitionare gresita a portarului Mihai Minca. Bistritenii s-au desprins la 2-0 in ultimul minut de joc al primei reprize, dupa o lovitura de la colt, de pe dreapta, executata de Liviu Bajenaru. Centrarea l-a gasit foarte bine pe Alexandru Tudose la prima bara, care a inscris cu o lovitura de cap, din cinci metri.

Fluierati si ironizati de suporteri, clujenii au reusit sa revina in repriza a doua, Minteuan mutand inspirat si introducandu-i pe teren pe Hora si Bud. CFR a revenit in joc in minutul 61, cand Batin a trimis o pasa pe culoar, iar Bud a inscris cu un sut din 16 metri. Gabi Muresan a evitat infrangerea cu un sfert de ora inainte de final, inscriind dupa o lovitura libera indirecta de la 12 metri.

Echipe de start:

CFR Cluj: Minca, Panin, Nuno Diogo, Piccolo, Leo Veloso, Peralta (Hora '46), Muresan, Bakary Sare (Nicoara '37), E. Dica, Bus (Bud), Batin

Gloria Bistrita: Albut, Corallo, Nastase, Tudose, Velcovici (Petre '66), Nalati, Mandea (Costea '66), Keita, Bajenaru, Achim, Curtuius (Marginean '90+1)