Mircea Lucescu, tot mai aproape sa preia pe PSG

de A.I.     HotNews.ro
Miercuri, 20 aprilie 2011, 12:46 Sport | Fotbal


Mircea Lucescu
Foto: Reuters
Mircea Lucescu, antrenorul echipei Sahtior Donetk, este, conform presei italiene, foarte aproape de a prelua conducerea tehnica a formatiei Paris Saint Germain, informeaza sportal.it, conform Mediafax.

"Mircea Lucescu este foarte aproape de a demisiona de la Sahtior Donetk, tratativele cu Paris Saint-Germain aflandu-se in faza finala", se precizeaza pe site-ul sportal.it, conform Mediafax.

In varsta de 65 de ani, Mircea Lucescu a antrenat de-a lungul timpului echipele Corvinul Hunedoara, Dinamo, Pisa, Brescia, Reggiana, Rapid, Inter, Galatasaray, Besiktas si Sahtior.

Din 2004, se ocupa de pregatirea formatiei Sahtior Donetk, echipa alaturi de care a reusit cucerirea Cupei UEFA in anul 2009.




















Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde 

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.

5475 vizualizari

  • +2 (4 voturi)    
    cred ca ar face o greseala daca se duce la PSG (Miercuri, 20 aprilie 2011, 13:08)

    snowflake [utilizator]

    Cred ca ar face o greseala daca se duce la PSG.
    • +2 (4 voturi)    
      sunt de acord... (Miercuri, 20 aprilie 2011, 13:40)

      me [anonim] i-a raspuns lui snowflake

      nu e o echipa mult mai buna ca shahtior , la bani assisderea
      si in ucraina are locu asigurat, are echipa formata de el etc...
  • +10 (12 voturi)    
    Romania (Miercuri, 20 aprilie 2011, 13:15)

    tikitaka [utilizator]

    Nu e "echipa", dar merita poate mentionat c-a antrenat si nationala Romaniei timp de 5 ani, formand practic "generatia de aur" preluata mai apoi de Jenei si Iordanescu.
    • -7 (9 voturi)    
      generatia de aur (Miercuri, 20 aprilie 2011, 13:37)

      dman [anonim] i-a raspuns lui tikitaka

      s-a format la echipele de club, NU a format-o Lucescu.
    • +4 (4 voturi)    
      cum?!?!?!? (Miercuri, 20 aprilie 2011, 13:40)

      me [anonim] i-a raspuns lui tikitaka

      nu "generalu" e cel mai cel antrenor din lume? :P
      cu nationala ar trebui inceput, dar noi romanii consideram nationala ceva extrem de neimportant!
  • -3 (3 voturi)    
    Mircea Lucescu (Miercuri, 20 aprilie 2011, 15:59)

    chris [anonim]

    Marele nostru antrenor cred ca a simtit dupa 6 ani
    nevoia schimbarii are 66 de ani cit mai poate antrena la nivel inalt ? Asa ca o retragere de la Paris
    cu care si Neli ar fi de acord e cea mai inteleapta.
  • 0 (2 voturi)    
    nu o samearga la PSG.. (Miercuri, 20 aprilie 2011, 21:18)

    danarad [anonim]

    ...acolo se joaca meciurile pe teren,si va trebui sa-si dovedeasca ,,valoarea''..
    • 0 (0 voturi)    
      meciuri (Miercuri, 20 aprilie 2011, 23:43)

      eu [anonim] i-a raspuns lui danarad

      Sa inteleg ca meciurile din Europa League nu s-au jucat pe teren ? Si nici cele din CL ? Eu inteleg ca esti frustrat dar incearca sa fii putin obiectiv ... stiu ca la oite e mai greu ...
  • 0 (0 voturi)    
    Luce (Joi, 21 aprilie 2011, 0:42)

    Cris07 [utilizator]

    Cred ca se va duce la PSG pebtru ca in Ucraina nu mai are nimic de demonstrat, plus ca Luce stie cand sa plece. Nu spuneti ca nu-i place sa lase lumea sa planga dupa el! :)
  • 0 (0 voturi)    
    La Inter (Joi, 21 aprilie 2011, 10:07)

    Shine [anonim]

    Am niste informatii din surse sigure ca PSG-ul e doar un paravan ptr a ascunde faptul ca de fapt negociaza cu Inter. Salariul va fi dublu fata de Shahtior si prime cu duiumul. Pe 1 mai se va anunta exact ce si cum.