Serie A: Fiorentina - AC Milan 1-2/ Din nou la trei puncte de Napoli

Luni, 11 aprilie 2011, 10:49 Sport | Fotbal

Bucurie milaneza la Florenta
AC Milan pastreaza distanta de trei puncte fata de Napoli si dupa etapa cu numarul XXXII din Serie A, echipa pregatita de Massimiliano Allegri invingand cu 2-1 in deplasarea de la Fiorentina. Seedorf (8') si Pato (41') au inscris pentru oaspeti, in timp ce Vargas (80') a marcat pentru echipa Viola. Adrian Mutu nu a putut fi folosit de catre Sinisa Mihajlovic, atacantul roman fiind suspendat.

Disputa de pe Artemio Franchi a inceput bine pentru Milan, Seedorf deschizand scorul in minutul 8, dupa o faza la care au mai participat Ibrahimovic si Pato. Pana la pauza s-a facut 2-0, Pato inscriind in apropiere dupa o pasa a lui Boateng.

Gazdele au marcat golul de onoare prin Juan Vargas (80'), iar Zlatan Ibrahimovic a fost eliminat pentru doua galbene in minutul 87. Este al doilea cartonas rosu vazut de suedez in ultimele doua meciuri jucate (a fost eliminat in disputa cu Bari, iar apoi a fost suspendat doua etape).

Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.