Codasa Ligii 1, Sportul Studentesc, a reusit sa isi treaca in cont primul punct din deplasare in acest sezon, remizand in primul meci al etapei a XXIV-a, pe terenul Victoriei Branesti, scor 1-1. Oprea a deschis scorul in minutul 81, insa studentii au egalat prin Ferfelea, cu un minut inainte de finalul partidei.

Ferfelea (Sportul) obtine un punct din partida cu Branesti Foto: Agerpres

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Intrat in repriza secunda, Bogdan Oprea (Branesti) a deschis scorul in minutul 81, reusind sa-l pacaleasca pe Viciu cu un sut de la aproximativ 25 de metri. Branestiul a fost aproape de a pune capat sirului de noua partide consecutive fara victorie, dar Ferfelea a "impartit" punctele, egaland in minutul 89. Ghinga a executat o lovitura libera, iar Ferfelea, aflat in careul de sase metri, a impins cu capul mingea in poarta. Victoria Branesti a ramas in inferioritate numerica in prelungirile partidei, Avram primind al doilea cartonas galben.

Cu aceasta remiza, Sportul obtine primul punct din deplasare din actuala stagiune, in timp ce Branesti a obtinut a sasea remiza din ultimele zece partide, dupa cele cu Otelul, Bistrita, Gaz Metan, CFR Cluj si Craiova.

Echipe de start:

Victoria Branesti: Stoicescu, Maghici, Bar, Marincau, Nicola, Ispir, Novac (Oprea '59), Popa (Vasilescu '74), Todoran, Zuluf (Avram '64), Coman

Sportul Studentesc: Viciu, Patriche (Ciupe '76), D. Lung, Ratiu, Cazan, Postolache (Dobre '84), Ghinga, Balan (Nae '46), Ferfelea, Cruceru, Curelea