Adrian Mutu, gol pentru Fiorentina in meciul cu AS Roma

Duminică, 20 martie 2011, 14:39 Sport | Fotbal

Adrian Mutu (Fiorentina)
Adrian Mutu a deschis scorul in partida pe care Fiorentina a terminat-o la egalitate, scor 2-2, impotriva celor de la AS Roma (contand pentru etapa cu numarul XXX din Serie A). Internationalul roman a punctat in minutul 21, a pasat la golul lui Gamberini (34') si a trimis cu capul in transversala in minutul 37, fiind unul dintre cei mai activi jucatori ai echipei de pe Artemio Franchi. Aceasta a fost reusita cu numarul 96 pentru atacantul romanin prima liga italiana de fotbal.

"Sper sa continuam in ritmul pe care-l avem acum. A fost un gol important pentru mine, imi doresc ca acest moment bun sa tina cat mai mult" - Adrian Mutu pentru Sky.

La AS Roma, Bogdan Lobont a fost doar rezerva, in timp ce Mutu a fost integralist la Fiorentina.

Cum a marcat golul: Mutu (21') a intrat in viteza in careul oaspetilor, a trecut de Juan si a inscris printre picioarele lui Doni. In minutul 37, Adrian a trimis cu capul in transversala de la aproximativ opt-noua metri.

Au marcat: Mutu (21'), Gamberini (34'), respectiv Totti (26' penalti, 53').

Fiorentina: Boruc - Comotto, Gamberini, Natali, Pasqual, Behrami, Montolivo - Vargas - Mutu, Gilardino

AS Roma: Doni - Burdisso, Mexes, Juan, Riise - Pizarro, De Rossi - Taddei, Perrotta, Menez - Totti

Citește pe Știrile ProTV

VIDEO „Mașina viitorului”, lansată de producătorul rus Kalașnikov. Va atinge 100 de km în șase secunde

Producătorul rus de armanent Kalaşnikov se lansează pe piaţa auto şi vrea să rivalizeze cu Tesla.