​Champions League Real Madrid si Chelsea, in "sferturi de finala" (lista echipelor calificate)

de A. S.     HotNews.ro
Miercuri, 16 martie 2011, 23:37 Sport | Fotbal

"The Special One" Mourinho, in sferturi cu Real
Marcelo, Benzema si Angel di Maria au marcat golurile victoriei prin care Real Madrid a eliminat pe Lyon (3-0, dupa 1-1 in tur), calificandu-se in sferturile Champions League, pentru prima oara dupa o pauza de 7 ani. La Londra, Chelsea a remizat cu FC Copenhaga (0-0), dar echipa engleza rezolvase in mare masura problema calificarii in jocul tur (2-0 in Danemarca).

Rezultate optimi de finala

Real Madrid - Lyon 3-0 (in tur 1-1). Au marcat Marcelo 37, Benzema 66, Di Maria 76.

Chelsea - Copenhaga 0-0 (in tur 2-0)

Bayern Munchen - Inter Milano 2-3 (in tur 1-0)

Manchester United - Marseille 2-1 ( in tur 0-0)

Tottenham - Milan 0-0 (in tur 1-0)

Schalke - Valencia 3-1 (in tur 1-1)

Sahtior - Roma 3-0 (in tur 3-2)

Barcelona - Arsenal 3-1 (in tur 1-2).

Tragerea la sorti pentru sferturile de finala se va efectua vineri, la Nyon.

2664 vizualizari

In sfarsit ! (Joi, 17 martie 2011, 13:06)

Motanu [anonim]

Si-a luat si Real revansa in fata lui Lyon pentru infrangerile din ultimii ani( eliminarea de anul trecut din 8-imi: 0-1 la Lyon, dar si cele din grupe din 2006-2007:Lyon-Real 3-0, respectiv 2007-2008:Lyon-Real 2-0.