​Galatasaray a inregistrat o noua infrangere in campionatul Turciei, punand noi semne de intrebare asupra viitorului antrenorului Gheorghe Hagi pe banca tehnica. Desi a condus de doua ori in aceasta partida, formatia "Cim Bom" a pierdut cu 2-3 in fata celor de la Ankaragucu, prin hat-trck-ul lui Sestak.

Gica Hagi, antrenor GalatasarayFoto: Reuters

Cu Stancu si Zapata titulari, echipa antrenata de Hagi a deschis scorul in minutul 32, prin reusita lui Yilmaz. Jucatorul gazdelor, Sestak a egalat in minutul 52, insa oaspetii au preluat din nou conducerea prin reusita lui Pino (min. 62). Sestak a devenit cosmarul lui Hagi in doar trei minute, inscriind de doua ori pe finalul meciului (min. 86 si 88).

Dupa 25 de etape, Galatasaray ocupa locul 11 in clasamentul Turciei, cu 33 de puncte acumulate din zece voctorii, trei remize si 12 infarngeri, acesta fiind cel mai prost sezon din istoria clubului din Istanbul.