Gloria Bistrita a reusit sa plece cu un punct din deplasarea de la Turnu Severin, echipa pregatita de Nicolae Manea incheind la egalitate, scor 0-0, disputa cu Pandurii. Gazdele au beneficiat de o lovitura de la 11 metri in minutul 69, dar Albut a aparat sutul lui Voiculet. Click aici pentru rezultate si clasament.

Faza partidei s-a petrecut in minutul 69, atunci cand centralul Teodor Craciunescu a dictat o lovitura de la 11 metri pentru un presupus fault al lui Keita la Grecu. Voiculet si-a asumat responsabilitatea, dar sutul acestuia a fost parat de Albut.

Echipe:

Pandurii Targu Jiu: 80. Mingote - 2. Matei, 3. Viera, 21. Chiricheş, 29. Grecu - 14. Voiculet, 5. Pintilii (17. Brata '81), 20. Vranjes, 16. Nistor - 9. Apostu, 27. Lemnaru (19. Avramescu '82). Antrenor Petre Grigoras.

Gloria Bistrita: 22. Albut - 3. Tudose, 6. Corallo, 23. Mandea (21. Keita '56), 18. Caffaso - 14. Achim, 16. Marginean, 29. Anton, 2. Petre (26. I. Iordache '73) - 30. Bajenaru (8. D'Agostino '80), 9. Cavalli. Antrenor Nicolae Manea.

Cartonase galbene: Voiculet '58 / Bajenaru '67

Arbitri: Teodor Craciunescu (central) - Radu Ghinguleac, Florin Stanescu (asistenti) - Catalin Busi (rezerva), conform Mediafax.