CFR Cluj a castigat cu 3-2 partida amicala disputata, miercuri, impotriva celor de la Litex Loveci. Formatia din Gruia a condus cu 1-0 si 2-1, dar campioana Bulgariei a avut de fiecare data puterea de a egala. Golul victoriei a fost marcat de Cadu, in prelungiri (90+1'), dintr-o lovitura de la 11 metri.

Scorul a fost deschis de Peralta (11'), iar Tom (40') a stabilit scorul pauzei, 1-1. In a doua repriza, tot campioana Romaniei a fost mai incisiva, iar Hora (57') a punctat pentru echipa pregatita de Alin Minteuan.

Litex a restabilit, din nou, egalitatea la doar opt minute distanta, iar golul victoriei a purtat marca Cadu - in minutul 91, din lovitura de la 11 metri.

CFR: Minca - Panin, Cadu, Rada, Edimar - Kivuvu, Peralta, E. Kone, De Zerbi, Nicoara - Batin.