Fara trei jucatori importanti in defensiva (Moti-accidentat; Diabate si Grigore-selectionati la nationala), Dinamo a pierdut marti cu scorul de 0-2 in fata echipei Olimpia Ljubljana, aflata pe locul al saptelea in campionatul Sloveniei. Timisoara nu a avut nici ea mai mult noroc in fata celor de la FK Banat Zrenjanin, fiind invinsa cu 1-0 de secunda divizionara din Serbia.

Olimpia a deschis scorul in minutul 26, dupa un penalty obtinut de sloveni ca urmare a unui fault in careu al lui Crisan, pentru ca in repriza a doua (minutul 64) Dolha sa fie invins cu un sut la coltul lung, dupa o greseala in defensiva.

Pentru partida cu Olimpia Ljubljana, Ioan Andone a avut la dispozitie si sase jucatori brazilieni ai formatiei Catuense. Tehnicianul dinamovist a hotarat sa-i introduca in teren pe patru dintre acestia: un atacant de 22 ani (Islony Richarly da Silva), un fundas central de 22 ani (Murilo dos Santos Santana), un mijlocas stanga de 20 ani (Leonardo Brum) si un atacant de 18 ani (Geovani Bruno Carvalho).

Echipa de start: Balgradean, Rubio, Ionita, Crisan, Bordeanu, Stanescu, Margaritescu, C. Munteanu, V. Munteanu, Tucudean, Danciulescu. Au mai evoluat: Dolha, Da Silva, Patrascu, Marmaneanu, Craciun, Paun, Dos Santos, Brum

FC Timisoara a fost invinsa marti de echipa de liga a doua din Serbia, FK Banat Zrenjanin, scor 1-0. Singurul gol al partidei a fost marcat in minutul 43, de catre Vukic, cu un gol cu capul din sase metri. In urmatorul meci amical (12 februarie), banatenii vor juca in compania echipei de divizia secunda din Ungaria, Bocs KSC

Echipa de start: Taborda, Helder, Burca, Cisovsky, Krejci, Matei, Poparadu, Tames, Rocha, Goga, Magera. Au mai evoluat: Lepmets, Mera, Popovici, Axente, Nikolic, Zagrean