AC Milan s-a incurcat pe propriul teren de Udinese, liderul din Serie A incheind la egalitate, scor 4-4, o partida cu accente de thriller. Oaspetii au condus pe San Siro cu 1-0, 3-1 si 4-3, dar Ibrahimovic a adus un punct in prelungiri. Intr-o alta disputa a zilei, Inter a castigat cu 2-1 la Catania.

Milan, doar remiza pe propriul terenFoto: Reuters

Di Natale (35') a deschis scorul pentru Udinese, dar pana la pauza a fost 1-1 dupa ce Pato (45') a egalat. In a doua repriza, apararea Milanului gafeaza de doua ori, iar Sanchez (53') si Di Natale (66') duc scorul la 3-3.

Gazdele au revenit incredibil pe tabela dupa autogolul lui Benatia (78') si reusita lui Pato (82'). Denis a facut 4-3 pentru oaspeti in minutul 89, pentru ca Ibrahimovic (93') sa stabileasca scorul final.