Dinamo a inceput cu o remiza returul Ligii 1, obtinand un singur pucnt din meiul cu Astra Ploiesti. Condusi cu 2-0 la pauza, Cainii lui Ioan Andone au revenit in doar trei minute, Catalin Munteanu (din penalty) si Adrian Cristea salvand un punct pe Stefan cel Mare. Dupa al doilea egal consecutiv de pe teren propriu, dinamovistii raman pe sase in clasament, cu 29 de puncte acumulate.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 15 (0-1): Seto Takayuki profita de o greseala in defensiva dinamovista si inscrie din 12 metri, cu un sut la coltul lung

Minutul 38 (0-2): Ploiestenii surprind din nou apararea visatoare a lui Dinamo. Alexe respinge cu capul o centrare venita de pe dreapta din lovitura libera, balonul ajunge la Oprsal, care reia din voleu si inscrie pentru 2-0.

Minutul 58 (1-2): Takayuki il faulteaza in careu pe Alexe, iar Catalin Munteanu transforma lovitura de la 11 metri

Minutul 60 (2-2): Adrian Cristea trece extrem de usor de apararea ploiesteana, il intoarce pe Grigore si inscrie cu un sut la coltul scurt

Echipe de start:

Dinamo: Dolha, Rubio , Moti, Grigore, Diabate, Torje, Munteanu, Kone, Ad. Cristea, Niculae, Alexe

Astra: Grigore, Mihalache, Oprsal, Goian, Matel, Stan, Takayuki, Patrascu, Stratila, Tigoianu, Miranda