Condusa de FC Timisoara cu 3-1 din minutul 67, Gloria Bistrita a reusit o revenire exceptionala, egaland pe final. Luchin, Zicu si Axente au marcat pentru banateni, Velcovic a inscris in minutul 53, iar dubla lui Keita a adus un punct bistritenilor. Timisoara, neinvinsa inca in acest sezon, rateaza sansa sa urce pe primul loc si ramane la doua puncte de Otelul, liderul avand insa un meci in minus.

Timisoara a jucat din minutul 84 in inferioritate numerica, Burca primind al doilea cartonas galben.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 18 (0-1): Tames executa un corner de pe dreapta, Cisovsky reia cu capul spre poarta, iar Luchin trimite cu capul de langa bara

Minutul 50 (0-2): Zicu profita de o respingere gresita a lui Albut si inscrie din fata portii

Minutul 53 (1-2): Sut al lui Velcovic din marginea careului si, deviat de Burca, balonul intra in poarta

Minutul 67 (1-3): Axente scapa de marcajul adversarilor si trimite un sut sub transversala

Minutul 72 (2-3): Keita fructifica o pasa a lui Coroian si trimite excelent la coltul lung

Minutul 90 (3-3): Keita reuseste un lob exceptional din 15 metri si il invinge pentru a doua oara pe Pantilimon

Echipe de start:

Gloria Bistrita: Albut, Achim, Szukala, Nastase, Velcovic, Predescu, Marginean, Muresan, Bajenaru, Petre, Moraes

FC Timisoara: Pantilimon, Luchin, Cisovsky, Burca, Sepsi, Helder, Tames, Alexa, Zicu, - Nikolici, Goga