CFR Cluj a pierdut meciul decisiv pentru calificarea in primavara europeana: ardelenii au cedat pe terenul lui Basel, dupa un joc neasteptat de slab si lipsit de ambitie.

Almerares inscrie in poarta CFR-uluiFoto: Reuters

Unicul gol al jocului a fost inscris de Almerares, minutul 15; elvetienii au mai avut cateva situatii in prima repriza, iar in a doua au mai trimis o data mingea in poarta noastra, insa golul nu a fost validat (ofsaid).

Clujenii nu au dat vreo clipa senzatia ca inteleg natura decisiva a meciului si nici sansa unica de a se bate chiar pentru primavara Champions League - cu un Traore sub asteptari si un Culio exagerat de individualist, trupa din Gruia a parut confuza, copie a imaginii incredibile oferite de propriul antrenor - in pauza dintre strigatele "tactice", Sorin Cartu s-a ocupat cu vandalizarea bancii de rezerve...

Grupa E:

Basel - CFR Cluj 1-0 (Almerares 15)

AS Roma - Bayern 3-2 (Boriello 49, De Rossi 81, Totti 84 pen - Mario Gomez 33, 39)