Formatia Pandurii Targu-Jiu a avut nevoie de o reusita in minutul 92 pentru a se impune in fata Brasovului, scor 2-1. Oaspetii au deschis scorul prin Ilyes (penalti, minutul 68), dar echipa pregatita de Petre Grigoras s-a impus gratie reusitelor lui Pintili (83', penalti) si Apostu (90+2').

Click aici pentru rezultate si clasament.

In urma acestui succes, echipa gorjeana a acumulat 17 puncte (se afla pe locul 14), in timp ce Brasovul a ajuns pe pozitia a-15-a (retrogradabila), cu 16 puncte.

Echipe:

Pandurii: Mingote, C. Bacila, Viera, Chiriches, Grecu, Cl. Voiculet, Pintili, D. Nistor, D. Orac, I. Iordache, Stromajer

FC Brasov: Minca, Williams, Majernik, Oros, I. Voicu, Chipciu, M. Cristescu, D. Martiniovici, Ilyes, Nuno Viveiros, Catalin Dedu

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 68: Ilyes deschide scorul dintr-o lovitura de la 11 metri

Minutul 83: Pintili inscrie de la punctul cu var cu mare siguranta

Minutul 92: Bogdan Apostu inscrie de la aproximativ noua metri, dupa o faza in care si-a driblat adversarul din preluare