FC Brasov s-a calificat in sferturile Cupei Romaniei Timisoreana dupa a trecut, scor 2-1, de Universitatea Cluj. Au marcat Chipciu (5') si Vali Badea (86') pentru stegari, respectiv Lemnaru (52') pentru studenti.

Brasovenii au deschis repede scorul, Chipciu punctand in minutul 5. Egalarea a venit dupa pauza, atunci cand Lemnaru l-a invins din apropiere pe Minca. Din minutul 54, echipa lui Daniel Isaila a evoluat cu un jucator mai putin pe teren, Dejan Martinovici fiind eliminat pentru doua cartonase galbene. Calificarea avea sa fie adusa de un gol al lui Vali Badea (86'), atacantul fiind servit impecabil de Chipciu.

Echipe:

FC Brasov: 32. Minca - 20. Voicu, 21. Rusu, 6. Majernik, 12. Cr. Ionescu - 11. Martinovic - 16. Viveiros (15. Oros '90+1), 18. Cristescu, 10. Ilyes (27. Nastasie '46), 7. Chipciu - 22. Diarrassouba (23. Badea '53). Antrenor: Daniel Isaila.

Universitatea Cluj: 1. Matache - 18. Ungurusan, 4. Szilagy, 26. Cenic, 3. Mendy - 28. V. Gheorghe, 6. Ionescu - 29. Toba, 10. Pacurar (7. Acosta '23) (21. Busca '71), 14. Pit - 27. Lemnaru (17. Voican '81). Antrenor: Marian Pana.

Cartonase galbene: Martinovic '47, '55, Rusu '59, Cr. Ionescu '84 / Voican '89, Cenic '90.

Cartonas rosu: Martinovic '55.

La meci au asistat aproximativ 1.000 de spectatori.

Jucatorul meciului a fost desemnat Chipciu (FC Brasov), conform Mediafax.