Preliminarii Euro 2012

​VIDEO Belgia - Austria 4-4/ Thriller in toata regula

Miercuri, 13 octombrie 2010, 10:47 Sport | Fotbal

Belgia si Austria au facut spectacol
Belgia si Austria au oferit meciul serii in preliminariile pentru Euro 2012, cele doua nationale reusind o disputa cu opt goluri si rasturnari incredibile de scor. Golul remizei a fost bifat in minutul 92, atunci cand Harnik a inchis tabela la 4-4.

Gazdele au condus cu 1-0 si 4-3, pentru ca in final sa se multumesca cu o remiza. Austriecii au dat senzatia in multe momente ca stapanesc jocul, Arnautovic si compania avand, la un moment dat, 2-1 si 3-2. S-a incheiat 4-4 cu ultimele doua goluri marcate in minutele 89 si 92.

Au marcat: Vossen (11'), Fellaini (47'), Ogunjimi (87'), Lombaerts (89'), respectiv Schiemer (14', 62'), Arnautovic (29'), Harnik (90+2') pentru Austria.

Paul Scharner (de la austrieci) a fost eliminat in minutul 68'.