Dupa ce in sezonul precedent a oferit mare supriza si a invins pe Nou Camp (scor 2-1), Rubin Kazan s-a dovedit inca o data a fi un adversar de temut pentru FC Barcelona, rusii izbutind o remiza, 1-1, in fata campioanei Spaniei. Catalanii raman fara victorie in fata echipei lui Kurban Berdyev in Champions Legue, dupa trei partide disputate. Gazdele au deschis scorul prin Noboa (30' penalti), in timp ce David Villa (60' penalti) a stabilit scorul final.

Barcelona, doar remiza in RusiaFoto: Reuters

Rubin a castigat cinci puncte in trei partide contra Barcelonei, rusii impunandu-se cu 2-1 in Spania si remizand de doua ori pe propriul teren (0-0 in 2009 si 1-1 in 2010). Catalanii au fortat victoria prin introducerea lui Lionel Messi in a doua repriza (minutul 60) (de-abia revenit dupa o accidentare), dar au fost nevoiti sa se multumesca cu un singur punct.

Vezi aici rezumatul partidei Rubin - Barcelona.