Dinamo a demonstrat inca o data ca are cea mai slaba defensiva din Liga 1 si a remizat cu o echipa a Brasovului care a jucat in inferioritate numerica inca din minutul 52, dupa ce Diarrassouba a primit doua cartonase galbene in mai putin de doua minute. Gazdele au fost la doar doua minute de a ramane cu toate cele trei puncte, insa N'Doye a salvat un punct pentru dinamovisti.

N'Doye aduce un punct dinamovistilorFoto: Agerpres

Cum s-au marcat golurile:

Min. 30 (1-0): Pasa scurta la marginea careului, Chipciu reuseste sa fenteze doi dinamovisti, patrunde in careu pe partea stanga, isi inchide unghiul, dar reuseste sa strecoare balonul pe sub Curca si sa deschida scorul.

Min. 72 (1-1): Hategan ofera lovitura de la 11 metri dinamvistilor, dupa ce Majernik il obstructioneaza pe Ganea in careu. Adrian Cristea transforma.

Min. 76 (2-1): Lovitura de la colt pentru brasoveni, de pe partea dreapta. Lovitura de cap a lui Majernik loveste bara, balonul ajunge la Dedu, care trimite in plasa din cinci metri

Min. 88 (2-2): Torje executa pana la N'Doye o lovitura libera, senegalezul preia cu stangul si suteaza cu dreptul la coltul scurt

Echipe de start:

FC Brasov: Minca, Badoi, Majernik, Balasa, Cr. Ionescu, Viveiros (Williams '81), Ilyes (Martinovic '73), Cristescu, Chipciu, Hadnagy (Dedu '66), Diarrassouba

Dinamo: Curca, Bordeanu, Garat, Moti, Rubio (L. Ganea ;54), Ad. Cristea, Margaritescu (C. Munteanu '81), N'doye, Torje, Niculae, An. Cristea (Danciulescu '67)