Juventus a obtinut primul punct din acest sezon de Serie A dupa un meci "de groaza" cu Sampdoria, incheiat la egalitate 3-3.Torinezii au reusit sa preia conducerea de doua ori in acest meci, dar Cassano si Pozzi i-au negat "Batranei Doamne" prima victorie din acest sezon.

Pepe inscrie pentru JuventusFoto: Reuters

Nicola Pozzi a deschis scorul partidei, insa Marchisio a egalat pana la pauza (min. 43). Juventus a preluat conducerea la cinci minute de la debutul partii secunde, prin Pepe, dar Antonio Cassano i-a readus pe torinezi cu picioarele pe pamant, egaland in minutul 64. Quagliarella a readus la conducere gazdele, dar Sampdoria a revenit inca o data prin Pozzi. Juventus a fortat in ultimele minute, dar portarul Curci a salvat sutul periculos al lui Iaquinta si meciul de pe Stadio Olimpico s-a incheiat la egalitate, scor 3-3.

Chievo Verona a invins pe Genoe si e pe primul loc in Serie A, cu sase puncte din tot atatea posibile.

Rezultatele zilei:

Brescia - Palermo 3-2 (Dallamano '3, Eder '28, Caracciolo '43-penalty/ Pastore '23, Balzaretti '83)

Catania - Parma 2-1 (Mascara '12-penalty, Antenucci '82-penalty/ Giovinco '90)

Genoa Chievo Veroma 1-3 (Destro '6/ Moscardelli '45, Marcolini '56, Pellisier '74)

Juventus - Sampdoria 3-3 (Marchisio '43, Pepe '50, Quagliarella '67/ Pozzi '36, '73, Cassano '64)

Lazio - Bologna 3-1 (Mauri '68, Rocchi '75, Hernanes '90-penalty/ Mudingayi '78)

Lecce - Fiorentina 1-0 (Michele '9)

In ultimul meci al etapei Napoli primeste pe teren propriu vizita celor de la Bari.