Spania a fost umilita de catre Argentina intr-o partida amicala, campioana mondiala si europeana fiind invinsa cu 4-1 pe "Estadio Monumental". Faza meciului i-a apartinut lui Pepe Reina, portarul gafand decisiv pentru golul al treilea al gazdelor. Messi, Higuain, Tevez si Aguero au punctat pentru gazde, in timp ce Llorente a bifat golul de onoare pentru iberici.

Argentina, victorie mare cu SpaniaFoto: Captura Youtube.com

Argentinienii au inceput in forta meciul, in minutul 34 echipa pregatita de Batista conducand deja cu 3-0 (Messi 10', Higuain 13', Tevez 34'). Avantajul a fost decisiv, in a doua repriza scorul fiind egal, 1-1 (Aguero 91', respectiv Llorente 84').

Argentina: Romero - Zanetti, Demichelis, G. Milito, Heinze - Banega, Mascherano, Cambiasso - Messi, Higuain, Tevez.

Spania: Reina - Monreal, Marchena, Pique, Arbeloa - Busquets, X. Alonso - Iniesta, Fabregas, Silva - Villa.