Dorel Stoica, dat afara de Steaua/ Are calea deschisa catre Craiova

de A.I.     HotNews.ro
Marţi, 31 august 2010, 10:33 Sport | Fotbal


Dorel Stoica
Foto: steauafc.com
Adus de Victor Piturca in Ghencea, Dorel Stoica este aproape de o revenire la Universitatea Craiova, jucatorul fiind anuntat de catre Ilie Dumitrescu ca nu mai face parte din planurile sale. "Dorel nu mai exista pentru mine", a precizat tehnicianul Stelei. In aceste conditii, fundasul spera sa ajunga pe Ion Oblemenco. Ros-albastrii cer in schimbul sau 100.000 de euro.  

"Dupa partida cu Grasshopper, Dorel Stoica nu mai exista pentru mine. Am discutat cu el inainte de meci, mi-a spus ca vrea sa joace la Steaua, insa apoi nu a mai fost el. Din moment ce el a precizat ca nu ar zice nu Craiovei, Dorel nu a mai existat pentru mine", a precizat Ilie Dumitrescu la Digisport.

Venit in Ghencea in acelasi timp cu Victor Piturca, Dorel Stoica a avut evolutii modeste dupa plecarea fostului selectioner de la Steaua. Totul a culminat cu un joc sters in Elvetia, impotriva lui Grasshopers Zurich, moment din care nu a mai intrat in vederile lui Ilie Dumitrescu.

In schimbul a 100.000 de euro (bani castigati de fotbalist in perioada petrecuta in Ghencea), Stoica poate ajunge la Craiova, echipa unde va avea ocazia sa lucreze din nou cu Victor Piturca.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3355 vizualizari

  • +1 (3 voturi)    
    ? (Marţi, 31 august 2010, 10:37)

    cristi767 [utilizator]

    Pai e pus pe liber sau il vand?
    • +1 (3 voturi)    
      de fapt... (Marţi, 31 august 2010, 10:48)

      Ronnie [anonim] i-a raspuns lui cristi767

      Hotnews a omis o informatie: cei 100.000 ceruti de Steaua reprezinta prima de instalare oferita jucatorului - asa ca nu e chiar o vanzare
    • +1 (3 voturi)    
      antrenorul il pune pe liber (Marţi, 31 august 2010, 10:49)

      me [anonim] i-a raspuns lui cristi767

      ... si patronul il vinde :)
  • -1 (3 voturi)    
    Dorele, i-a mai fa ma odata! (Marţi, 31 august 2010, 11:59)

    danut [anonim]

    Stii tu nesimtirea de autogol dat la nationala.
  • 0 (2 voturi)    
    Tradator (Marţi, 31 august 2010, 12:03)

    Anonymus [anonim]

    Intoarcerea lui Dorel la Craiova ar insemna ca galeria sa nu mai incurajeze echipa si sa il injure doar pe el. A tradat echipa si sigur nu mai e in inimile suporterilor...chiar daca va juca precum Xavi,trecutul lui stelist nu se va uita.
    • -1 (1 vot)    
      El (Marţi, 31 august 2010, 12:59)

      cristi767 [utilizator] i-a raspuns lui Anonymus

      El a mers la Steaua doar pentru Piturca. Sunt sigur ca se poate ajunge la un compromosi acum ca Piturca e la Craiova.

      Oricum, situatia ii e total nefavorabila lui... A ales singur si a ales prost...
    • 0 (4 voturi)    
      pentru anonymus (Marţi, 31 august 2010, 13:08)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Anonymus

      Daca intoarcerea lui Stoica la Craiova inseamna pentru bietii galagiosi din tribune sa-l injure, atunci atat va duce mintea.
      Numai suntem in comunism ca un jucator sa evolueze la o singura echipa.Hagi a evoluat si la Real si la Barcelona si suporterii il respecta si acum.
      Dar, deh olteni cu praz in loc de creier.
      • -2 (2 voturi)    
        pentru bogdan (Marţi, 31 august 2010, 14:14)

        Anonymus [anonim] i-a raspuns lui bogdan

        Bogdane poate tu comentezi de undeva din inima Bucurestiului....sau nu ai spiritul de oltean....dar pentru noi Universitatea este ca mancarea pe care tu o mananci pentru a trai. Dorel Stoica dupa cum am precizat nu va fi acceptat de galeria Craiovei...rivalitatea intre Craiova si Steaua este asa de mare incat galeria nu il va accepta. Daca se ducea la CFR sau Vaslui era bine primit inapoi.
        • 0 (2 voturi)    
          Dorel... (Marţi, 31 august 2010, 14:56)

          claudiu [anonim] i-a raspuns lui Anonymus

          Pt anonymus...si eu sunt din Bucuresti si nu ma intereseaza daca un jucator a jucat la alta echipa in trecut...daca joaca bine la Dinamo...perfect,daca nu ..asta e...chestiile astea sunt niste tampenii...
        • 0 (2 voturi)    
          ?????? (Marţi, 31 august 2010, 15:28)

          Crapu, [anonim] i-a raspuns lui Anonymus

          Si cu Piturca cum ramine?
          Cum de l-ati primit inapoi cu surle si trompete?
          De trecutul lui stelist, mai mult decit cel cu miros de praz, nimic?...nu sinteti consecventi...sint buni numai cei care considerati ca o sa va scoata din rahat?
          Daca nu-l accepti tu pe Stoica, nu trebuie sa vorbesti in numele galeriei, in care, sint convins ca exista si oameni cu capul pe umeri, de bun simt care intradevar iubesc fotbalul si nu pun botul la toate regiile si boschetarilor care se autoconsidera galeria Stiintei.
          Tot respectul pentru trecutul Craiovei...astept si viitorul.
          S'auzim numai de bine!!
        • -1 (1 vot)    
          pt anonymus (Marţi, 31 august 2010, 16:19)

          Adytzu [anonim] i-a raspuns lui Anonymus

          un fan adevarat nu declara asa ceva
        • -1 (1 vot)    
          Rivalitate intre craiova si steaua ??? (Marţi, 31 august 2010, 18:35)

          Motanu [anonim] i-a raspuns lui Anonymus

          craiova nu se va putea compara niciodata cu steaua !!!
          Steaua are performante mult mai mari decat craiova !!! Adica, hai sa fim seriosi !!!
          Doar un ***** ar indrazni sa compare o echipa micutza ca univ.craiova cu steaua !!!
          • -1 (1 vot)    
            Craiova e o echipa de traditie (Miercuri, 1 septembrie 2010, 12:55)

            Anonymus [anonim] i-a raspuns lui Motanu

            Steaua incepand cu anii '85-'86 au inceput sa isi faca suporteri. Universitatea era deja un brand cand tu te-ai nascut. Craiova nu are performanta Stelei...dar suporterii Craiovei nu se compara cu huliganii Stelei. Acum orice papagal nu stie sa zica decat Steaua:)).
  • -1 (1 vot)    
    Dorele, bine ai venit acasa (Miercuri, 1 septembrie 2010, 12:59)

    Ade [anonim]

    Dorel Stoica este un jucator profesionist...va face treaba la Craiova iar suporterii adevarati o sa il aplaude. Asta e parerea mea.