Kaiserslautern are un inceput fulminant de sezon in Bundesliga. Dupa ce in prima etapa i-a invins pe cei de la FC Koln, vineri a fost randul campioanei Germaniei si finalistei Ligii Campionilor, Bayern Munchen. Nou-promovatii de la Kaiserslautern au fost dominati tot meciul, insa au reusit sa obtina trei puncte intr-un singur minut.

Kaiserslautern a invins pe BayernFoto: Reuters

Bayern a dominat meciul, insa Kaiserslautern a marcat la prima actiune la poarta campioanei. Ilicevic a ramas singur la marginea careului si l-a invins pe Jorg Butt cu un sut superb, in minutul 36. Bayern nu a avut timp sa se "trezeasca", dupa doar un minut acelasi Ilicevic i-a pasat in careu lui Lakic, care a inscris pentru 2-0.

In repriza a doua Bayern a continuat sa detina controlul partidei, insa Schweinsteiger, Klose, Ribery, Muller sau Kroos nu au avut castig de cauza in fata defensivei gazdelor.