Liga Campionilor CFR Cluj, in grupa cu Bayern, Roma si Basel

de L.A.     HotNews.ro
Joi, 26 august 2010, 18:19 Sport | Fotbal


CFR Cluj, meci dificil cu Basel
Foto: Agerpres
CFR Cluj si-a aflat joi adversarele din grupele Ligii Campionilor, sezonul 2010/2011, in urma tragerii la sorti ce a avut loc la Monaco. Clujenii vor intalni "o prietena" mai veche: AS Roma, cu care s-a infruntat si la prima sa participare in Liga Campionilor. Cap de serie in grupa CFR-ului este finalista sezonului trecut, Bayern Munchen.


Componenta grupelor Ligii Campionilor, sezonul 2010/2011:

Grupa A: Inter Milano (Italia), Werder Bremen (Germania), Tottenham (Anglia), Twente (Olanda)

Grupa B: Olympique Lyon (Franta), Benfica Lisabona (Portugalia), Schalke 04 (Germania), Hapoel Tel Aviv (Israel)

Grupa C: Manchester United (Anglia), Valencia (Spania), Glasgow Rangers (Scotia), Bursaspor (Turcia)

Grupa D: Barcelona (Spania), Panathinaikos (Grecia), FC Copenhaga (Danemarca), Rubin Kazan (Rusia)

Grupa E: Bayern Munchen (Germania), AS Roma (Italia), Basel (Elvetia), CFR Cluj (Romania)

Grupa F: Chelsea (Anglia), Olympique Marseille (Franta), Spartak Moscova (Rusia), Zilina (Slovacia)

Grupa G: AC Milan (Italia), Real Madrid (Spania), Ajax Amsterdam (Olanda), Auxerre (Franta)

Grupa H: Arsenal (Anglia), Sahtior Donetk (Ucraina), Sporting Braga (Portugalia), Partizan Belgrad (Serbia)


UEFA a premiat cei mai buni jucatori ai anului:

Cel mai bun portar al anului: Julio Cesar (Inter Milano)

Cel mai bun fundas al anului: Maicon (Inter Milano)

Cel mai bun mijlocas al anului: Wesley Sneijder (Inter Milano)

Cel mai bun atacant al anului: Diego Milito (Inter Milano)

Cel mai bun jucator al anului: Diego Milito (Inter Milano)






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6712 vizualizari

  • -4 (14 voturi)    
    CE? (Joi, 26 august 2010, 20:02)

    Thud0r [anonim]

    La julio cesar sunt de acord !
    Maicon ce a facut el special?
    Snejder...hmmm.se putea mai bine...dar nu-i nimic
    Milito???De ce?Singurul lucru bun e ca a inscris 2 goluri in finala CL ATAT!



    Toti sunt de la inter milano!
    Rusine !
    Mita pe fata!
    • -7 (9 voturi)    
      vai de capul tau ca mult fotbal mai sti... (Joi, 26 august 2010, 20:38)

      esti prost [anonim] i-a raspuns lui Thud0r

      stai jos sa nu cazi.inter a castigat liga campionilor,campionatul italiei si cupa,asta e putin pentru tine?
      • 0 (2 voturi)    
        Babalau, ce sa-i faci (Vineri, 27 august 2010, 4:35)

        SJnaider [anonim] i-a raspuns lui esti prost

        dupa el , cel mai bun jucator ar fi fost Banel Nicolita :))))) El s-a uitat mai mult la turul Frantei decat la fotbal, iarta-l
      • 0 (0 voturi)    
        Si inca ceva... (Vineri, 27 august 2010, 13:38)

        Sorin [anonim] i-a raspuns lui esti prost

        A mai castigat si super cupa Italiei.
        I-au batut pe cei de la AS Roma cu 3-1.
        Poate azi ii bat si pe cei de la Atletico Madrid si castiga si super cupa Europei.
        Ideea e ca nu trebuie sa vorbim urat la adresa unor jucatori, care la urma urmei nu dau 2 lei pe noi.
        Deci, capul sus si sa nu ne mai uitam in ograda vecinului ca nu are rost.
        Imbatranim de tineri :)

        Numai bine!
  • +5 (5 voturi)    
    Nice (Joi, 26 august 2010, 21:02)

    Rayo [utilizator]

    Grupa celor de la Arsenal este cea mai flexibila...adica n-ai cum sa spui cine ar fi a doua echipa calificata
  • -1 (5 voturi)    
    Wesley het beste (Joi, 26 august 2010, 21:24)

    mireluske [anonim]

    Bravo Sneijder!! Esti cel mai tare!!
    Iar tu si cu Yolanthe sunteti cel mai cool cuplu!!!
    Geweldig!
  • 0 (6 voturi)    
    hi hi (Joi, 26 august 2010, 23:13)

    hbgf [anonim]

    poate n-ar fi rau sa joace sportul in locul lu cfr...hi hifsdg
  • +3 (5 voturi)    
    Arsenal & Chelsea... (Joi, 26 august 2010, 23:26)

    Snake Eyes [utilizator]

    Au cele mai ushoare grupe:)
    • +6 (6 voturi)    
      Braga (Vineri, 27 august 2010, 1:44)

      anton [anonim] i-a raspuns lui Snake Eyes

      Braga e de urmarit, a scos pe Celtic si Sevilia in calificari. Seviliei i-a marcat 4 golui pe Sanchez Pizjuan
      • +4 (4 voturi)    
        asa e sa urmarim si Braga (Vineri, 27 august 2010, 4:39)

        Jijel [anonim] i-a raspuns lui anton

        Se mai intampla, uite ca si Steaua a batut in seara asta....o echipa de duzina. Prost sa fii, noroc sa ai. In rest... numai bine
  • 0 (0 voturi)