"Studentii" au predat o lectie de fotbal campioanei CFR Cluj, pe care au depasit-o la scor de neprezentare: Tibi Balan (o dubla) si Bogdan Patrascu au marcat golurile unei partide care ridica mari semne de intrebare asupra calitatii jocului la CFR Cluj - ardelenii au incheiat meciul cu doi oameni mai putin: Lacina Traore si Cadu au fost eliminati!

Sportul a impresionat in prima repriza, cand a reusit sa blocheze linia de mijloc a echipei campioane si a avut momente in care a condus jocul - Varga si Balan au colaborat la primul gol, iar Patrascu a dirijat constructia studentilor. Revenirea lui Patrascu din campionatul italian (unde a jucat pentru Piacenza, Chievo si Padova) reprezinta un mare castig pentru Sportul; de altfel, golul marcat in minutul 63 reprezinta o recompensa binemeritata pentru acest mijlocas care a demonstrat ca are stiinta jocului.

Golurile -

Min. 22, 1-0: Tibi Balan primeste de la Varga, scapa de marcajul lui Alcantara printr-o "pirueta" si inscrie din interiorul careului.

Min. 61, 2-0: Varga scapa singur cu portarul clujean, arunca mingea peste, balonul izbeste transversala si revine in teren, de unde Tibi Balan o reia, cu capul, in plasa.

Min. 63, 3-0: Patrascu executa perfect o lovitura libera de la 24 de metri, mingea il depaseste pe Nuno Claro.

Alte evenimente

Min. 21: la 0-0, Culio l-a calcat pe Irimia; arbitrul Radu Petrescu a vazut gestul nesportiv al argentinianului, dar nu a luat nicio decizie diciplinara.

Min. 53: 1-0, Lacina Traore a trimis mingea in poarta studentilor, dar golul nu a fost validat, pe motiv de ofsaid.

Min. 67: Traore a fost eliminat, dupa o intrare brutala asupra lui Irimia.

​Min. 77: este eliminat si Cadu, la o faza la care arbitrul a vazut un fault al lui Cadu asupra lui Curelea. Eroare mare a arbitrului Radu Petrescu!