Panathinaikos a castigat, scor 3-2, partida amicala disputata impotriva celor de la Inter Milano (la Toronto), grecii impunandu-se in special datorita evolutiei deosebite a lui Djibril Cisse, autor al unei duble. Cristi Chivu a fost titular la campioana Europei.

Inter, invinsa in partida amicalaFoto: Captura Youtube.com

Dupa o victorie categorica, scor 3-0, in meciul cu Manchester City, Inter a bifat prima infrangere sub comanda lui Rafa Benitez, peninsularii fiind depasiti de Panathinaikos (3-2).

Au marcat Djibril Cisse 13', 22' si Sebastian Leto 42', pentru eleni, respectiv Samuel Eto'o 32' si Coutinho 85', pentru interisti.

Cristi Chivu a fost titular la Inter, fundasul roman fiind inlocuit in minutul 73 de catre Muntari. Denis Alibec a bifat doar 27 de minute, fotbalistul roman intrand in locul lui Samuel Eto'o.