Universitatea Craiova a inregistrat a treia infrangere consecutiva din Liga 1, pierzand in ultimul minut de prelungire partida cu Ceahlaul Piatra Neamt (1-2). Prezenta oltenilor in prima liga in viitorul sezon este in continuare incerta, Craiova urmand a juca impotriva celor de la CFR, Steaua si Otelul in ultimele trei etape din campionat.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Adrian Mititelu, finantator U Craiova: "Este o infrangere nemeritata, iar primul lor gol a fost marcat din ofsaid. Azi am facut un joc bun spre foarte bun, dar am fost lipsiti de sansa. Am pierdut sapte-opt meciuri din cauza ghinionului. Echipa a jucat mult mai bine azi decat o facea cu Wotte" (gsptv)

Mihai Costea si Mihai Dina au ratat cele mai mari ocazii ale craiovenilor din prima repriza, in situatii de unu la unu cu portarul nemtean. O combinatie intre cei doi a dus la deschiderea scorului in repriza secunda. Dina i-a pasat in careu lui Costea, care a sutat pentru 1-0 in minutul 65. Replica Ceahlaului a venit dupa zece minute, cand Ibrahim, intrat de cateva secunde in echipa gazdelor, a egalat dupa o pasa primita de la fostul jucator craiovean, Cosmin Barcauan.

Inlocuitorul lui Dina, Craciun a ratat incredibil din fata portii in minutul al doilea de prelungire al partidei, iar ocazia "s-a razbunat" peste cateva secunde. Cebotaru inscrie golul victoriei cu un sut din afara careului, deviat de Gaman.

Eugen Trica, aflat pe banca tehnica a Craiovei dupa suspendarea lui Mark Wotte, nu a reusit sa-si conduca echipa spre victorie si este la doar patru puncte de zona retrogradabila.

Echipe de start:

Ceahlaul Piatra Neamt: Villadsen, Dumitras, Andrei Vitelaru, Ambourouet, Barcauan, Jeremic, V. Achim, Stevic, Badescu, Velkoski, Mulisa

U Craiova: Lung Jr., Dananae, Gaman, R. Barbu, Balace, Prepelita, Dilevski, Barboianu, Gangioveanu, Dina, M. Costea