Otelul Galati a uitat repede infrangerea de la Brasov si a invins cu 3-0 pe Gloria Bistrita, in primul meci al etapei a 27-a. Echipa lui Dorinel Munteanu a preluat conducerea dupa doar patru minute de joc, prin penalty-ul tranformat de Antal, si a stabilit scorul final in ultimele 18 minute de joc, Viglianti si Pena reusind sa inscrie si ei in poarta lui Albut.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Cum s-au marcat golurile:

Min. 4: Antal transforma un penalty obtinut tot de el, dupa un fault al lui Velcovic

Min. 72: Viglianti ramane nemarcat in careul bistritenilor si inscrie fara preluare din aproximativ 10 metri

min. 87: Salageanu bate o lovitura libera, Viglianti recentreaza in careu, iar Pena inscrie printr-o lovitura de cap

Echipe de start:

Otelul Galati: Grahovac, Salageanu, Sarghi, Sipovici, Ripa, Ochirosii, Giurgiu, Ibeh, I. Neagu, Antal, Pena

Gloria Bistrita: Albut, Velcovic, Frasinescu, Ciuca, Matei, Petre, Muresan, Bajenaru, Hora, Coroian, Moraes