Inter s-a calificat in semifinalele Ligii Campionilor dupa ce a castigat, scor 1-0, partida retur cu TSKA Moscova. In urma cu o saptamana, italienii castigasera cu acelasi scor la Milano. Unica reusita i-a apartinut lui Sneijder (6'). Cristi Chivu a intrat pe teren in locul lui Pandev (63'), romanul fiind folosit fundas stanga.

Rusii au venit in numar mare la stadion, sperand ca TSKA poate produce surpriza. Lucrurile au fost lamurite de italieni inca din minutul 6, atunci cand Sneijder a punctat dintr-o lovitura libera. La adapostul unui avantaj de doua goluri (a fost 1-0 pentru Inter in tur), echipa lui Mourinho a evoluat fara presiune.

Cu toate ca ocazii de gol au fost de ambele parti, nu s-a mai marcat pana la final, iar italienii au bifat un succes asa cum le place cel mai mult, cu 1-0.

Cristi Chivu a intrat pe teren in minutul 63, atunci cand l-a inlocuit pe Pandev. Romanul a evoluat fundas stanga, dar a participat si la mai multe faze de atac ale italienilor.

Echipe:

TSKA: Akinfeev - Schennikov, Ignashevich, V. Berezutski, A. Berezutski - Semberas, Honda - Mark Gonzalez, Dzagoev, Mamaev - Necid (4-2-3-1)

Inter: Julio Cesar - Zanetti, Lucio, Samuel, Maicon - Stankovic, Sneijder, Cambiasso - Pandev, Milito, Eto'o (4-3-3).