Ioan Andone a debutat cu o victorie pe banca tehnica a Rapidului, giulestenii impunandu-se cu 2-1 in deplasarea de la Pitesti. International a deschis scorul prin Bacila (9'), dar reusitele lui Grigorie (51') si Sapunaru (58') au intors rezultatul.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 9/ Gol Inter! Frasineanu centreaza, Bornescu ezita, iar Bacila inscrie cu un sut puternic sub transversala

Minutul 51/ Gol Rapid! Grigorie egaleaza cu un sut cu latul, de la aproximativ 11 metri

Minutul 58/ Gol Rapid! Spadacio centreaza perfect, iar Sapunaru inscrie cu capul

"Imi doresc sa ramanem multi ani de zile impreuna, Andone mi-a spus ca in doua saptamani jocul se va schimba. Imi pare rau ca nu ne putem baza pe doi jucatori de echipa nationala, mi se pare ceva premeditat in toata aceasta poveste" - George Copos (gsptv).

Echipe:

International Curtea de Arges: 12. M. Popa - 15. G. Matei, 3. Viera, 27. Pintilii, 24. Frasineanu - 2. Bacila, 14. Voiculet (8. Vezan '85), 28. Menassel, 5. E. Kone - 7. Radut (11. Stoianof '60) - 9. Apostu. Antrenor: Ionut Badea.

Rapid: 33. Bornescu - 21. Sapunaru (10. Herea '82), 3. R. Fernandes, 23. M. Constantin, 16. Ciz - 2. Helder, 15. Lazar, 20. Grigorie (6. Matic '73), 7. Cesinha - 30. Spadacio, 27. Gauracs (11. Ionita '46). Antrenor: Ioan Andone.