Universitatea Craiova a obtinut trei puncte extrem de importante in meciul etapei a 24-a a Ligii 1 cu Rapid, scor 1-0. Gangioveanu a marcat singurul gol al partidei in minutul 92, aducand o victorie ce ii indeparteaza pe olteni de zona retrogradabila. Rapidul sufera, insa, in continuare, inregistrand a treia infrangere consecutiva cu 0-1.

Click aici pentru rezultatele si clasamentul Ligii 1!

Grigorie a inscris dupa doar 2 minute de joc, dar golul rapidistilor a fost anulat pe motiv de ofsaid. Acelasi lucru avea sa se intample si in minutul 23, atunci cand Alexandru Ionita si-a vazut reusita din poarta oltenilor anulata pentru o pozitie afara din joc. Oltenii au pus constant presiune, dar scorul la pauza a ramas 0-0.

Rapidul a dominat partea a doua a meciului, dar apararea Craiovei s-a descurcat bine in fata gazdelor. Giulestenii "s-au jucat" cu ocaziile, iar golul a venit in al doilea minut al prelungirilor, dupa un contra-atac al oaspetilor. Gangioveanu a patruns pe stanga si a trimis un sut puternic la coltul lung, fara speranta pentru Bornescu.

Echipe de start:

Rapid: Bornescu, Helder, M. Constantin, Sapunaru, Ciz, Grigorie, C. Lazar, Spadacio, Herea, Raduta, Al. Ionita

Universitatea Craiova: Lung Jr., Barboianu, Gaman, Iliev, Balace, Prepelita, Dilevski, Gangioveanu, Ologu, Dina, M. Costea