Steaua nu si-a creat nicio ocazie importanta in deplasarea de la Targu-Jiu, contra Pandurilor, jocul formatiei pregatite de Mihai Stoichita fiind unul fara orizont si in mare suferinta. S-a terminat 0-0 dupa o disputa pe care ambele echipe au terminat-o cu un jucator eliminat (Stromajer 89' - Ovidiu Petre 63'). Steaua bifeaza doar un punct, iar locul intai din clasament pare din ce in ce mai departe de Ghencea.

Pandurii si Steaua au oferit un meci anost, fazele cu adevarat importante la cele doua porti lipsind cu desavarsire. Gazdele au dominat steril prima repriza, iar dupa eliminarea lui Ovidiu Petre (minutul 63), elevii lui Sorin Cartu au fost incapabili sa profite de superioritatea numerica.

S-a terminat egal pe tabela de marcaj (0-0), dar si la capitolul jucatori eliminati, Stromajer primind cartonasul rosu in minutul 89. Dupa cum s-a jucat, cele doua echipe au dat senzatia ca nu ar fi inscris nici daca partida ar fi continuat cateva ore bune.

Echipe:

Pandurii: Stanca - Popete, Martinovic, Chibulcutean, Cardoso - Orac, Rusu, Nalati, Vranjes - Tremonti, Raskovic

Steaua: Tatarusanu - Golanski, Parpas, Jelev, Emeghara - Szekely, Ov Petre, Tanase, Nicolita- Kapetanos, Stancu

Rezerve Pandurii: Mingote, Rada, Hidisan, Ghindeanu, Stromajer, Kamara, Lazic

Rezerve Steaua: Zapata, Arman Karamyan, Toja, Tudose, Baciu, Pepe Moreno, Surdu.