CFR Cluj devine favorita pentru calificarea in finala Cupei Romaniei dupa remiza, scor 1-1, din Stefan cel Mare. Dinamo a inceput bine disputa, a condus pe tabela dupa reusita lui Goian (10'), dar apararea visatoare a cainilor a fost taxata de Yssouf Kone (25'). Ocazia partidei i-a apartinut lui N'Doye, cel care a trimis pe langa cu poarta goala in minutul 87.

Dinamo isi dorea inainte de startul partidei o victorie fara gol primit in fata CFR-ului. Debutul de meci a fost unul deosebit pentru bucuresteni, Lucian Goian deschizand scorul in minutul 10.

Clujul nu resimte prea tare golul primit, iar Yssouf Kone (25') egaleaza dupa o iesire gresita la offside a apararii dinamoviste. Cu toate ca ambele formatii au avut ocazii clare de gol (N'Doye trimite pe langa cu poarta goala (87') - iar Cadu rateaza tinta din apropiere (77')), scorul final a fost 1-1.

Rezultatul ii multumeste de minune pe ceferisti, elevii lui Mandorlini fiind in acest moment, cel putin pe hartie, favoriti la calificarea in finala Cupei Romaniei.

Dinamo: Ema Dolha - Scarlatache, Moti, Lucian Goian, Zie Diabate - Torje, N'Doye, Kone, Bostina - Bratu, Claudiu Niculescu

CFR: Nuno Claro - Tony, Piccolo, Cadu, Leonardo Veloso - Bottone, Muresan, Peralta, Culio - Nicolae Dica - Kone

Rezerve Dinamo: Curca, Pulhac, Zicu, Molinero, Daminuta, Adrian Cristea, Vranjkovic

Rezerve CFR: Stancioiu, Panin, Traore, Alcantara, Dani, Edimar, Bud