Unirea Urziceni a bifat prima victorie din retur, campioana Romaniei impunandu-se cu 2-1 pe terenul Unirii Alba Iulia, ultima clasata. Echipa lui Ronny Levy a fost condusa la pauza (dupa reusita lui Bucurica 39'), dar a intors soarta partidei in doar cinci minute gratie golurilor lui Brandan (48') si Onofras (53'). In urma acestui succes, ialomitenii au egalat la puncte pe Dinamo.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 53/ Gol Unirea! Onofras este angajat cu o pasa lung, la limita offside-ului, iar atacantul Urziceniului marcheaza cu un sut, pe jos, pe langa Rotaru. Alba Iulia - Urziceni 1-2

Minutul 48/ Gol Unirea! Brandan executa impecabil o lovitura libera de la 20 de metri, mingea trece peste zid si intra in poarta in pofida plonjonului lui Rotaru. Alba Iulia - Urziceni 1-1

Minutul 39/ Gol Alba Iulia! Jovanovici centreaza pentru Bucurica, iar acesta il invinge pe Daniel Tudor cu un sut puternic pe coltul lung (de la aproximativ sase metri)

Echipe:

Unirea Alba Iulia: 38. Rotaru - 17. I. Balan, 13. Vujadinovici, 2. Poverlovici, 23. Bucurica - 20. A. Olah, 26. N. Varga (5. Dilbea '75), 10. Selagea (9. Veljovici '62), 19. Fl. Dan - 11. E. Bruno, 33. N. Jovanovici (18. Baltoi '77). Antrenor: Blaz Sliskovici.

Unirea Urziceni: 74. Tudor - 16. Nicu, 6. Galamaz, 22. Fernandes, 19. Brandan - 25. Paduretu (32. Apostol 54), 18. Ricardo, 20. L. Marinescu (17. Semedo '80), 14. Rusescu - 11. Onofras, 7. Bilasco (30. Frunza '66), Antrenor: Ronny Levy.

Click aici pentru rezultate si clasament.