Steaua ramane aproape de liderul CFR (la doar o lungime distanta) dupa victoria cu 2-0 impotriva Mediasului, la capatul unei dispute in care trupa lui Stoichita nu a impresionat. Succesul ros-albastrilor s-a conturat in a doua repriza, atunci cand Bogdan Stancu (64') si Kapetanos (80' din penalti) au marcat. Formatia din Ghencea urca pe doi in clasament, chiar in fata marelui rival din Stefan cel Mare.

Steaua a transpirat serios pentru un succes cu Gaz Metan, jocul ros-albastrilor lasand inca destul de mult de dorit. Dupa o prima repriza slaba, echipa lui Mihai Stoichita a deschis scorul in minutul 64 prin Bogdan Stancu (a transformat in gol o lovitura libera de la 20 de metri), iar Pantelis Kapetanos a inchis tabela (80') dintr-un penalti obtinut tot de el.

Dupa 2-0 cu Medias, formatia din Ghencea urca pe locul doi in clasament (in fata rivalilor de la Dinamo), la doar un singur punct de prima pozitie ocupata de Clujul lui Mandorlini.

Steaua: Tatarusanu - Emeghara, Parpas, Jelev, Petre Marin - Nicolita, Ov Petre, Toja, Tanase - Stancu, Kapetanos.

Gaz Metan: Buchta - Hoban, Florin Lazar, Akaki, Buzean - Al. Munteanu, C. Todea, Kubala, Eric, Pirvulescu - Silvasan.

Rezerve Steaua: Zapata, Tall, Arman Karamian, Tudose, E. Baciu, Pepe Moreno, Surdu.

Rezerve Medias: Vitca, Marovici, Zaharia, Cigan, Dudita, Nohai, Kratochvil.