Dinamo s-a apropiat, din nou, la numai doua puncte de liderul CFR Cluj in urma succesului de la Galati (scor 3-2), cainii avand o prima repriza deosebita impotriva Otelului. Reusitele lui Moti '5, Alexe '20 si Andrei Cristea '55 au stabilit invingatoarea, pentru gazde punctand Paraschiv '50 si Antal '61.

Gazdele ar fi meritat o remiza (dupa cum au evoluat in a doua repriza), dar imprecizia elevilor lui Dorinel Munteanu a trimis toate punctele catre Bucuresti.

Dinamo a dominat categoric prima repriza a disputei de la Galati, dupa primele 45 de minute oaspetii conducand cu 2-0 (Moti 5', Alexe 20'). Al doilea mitan a fost insa unul in care Otelul a fost echipa mai activa, elevii lui Dorinel Munteanu punctand de doua ori (Paraschiv 50' si Antal 61').

Evolutia pe alocuri incantatoare a galatenilor nu a fost insa de ajuns nici macar pentru o remiza, Dinamo impunandu-se pana la urma cu 3-2 (a mai marcat Andrei Cristea 55' - din penalti - pentru bucuresteni).

Dinamo bifeaza trei puncte foarte importante la Galati si se apropie, din nou, la doar doua puncte de liderul CFR Cluj.

Otelul: Grahovac - Ripa, Sirghi, Perendija, Salageanu - Neagu, Giurgiu - Antal, Ibeh, S. Ilie - Axente

Dinamo: Dolha - Molinero, Scarlatache, Moti, Diabate - Torje, Bostina, D. Kone, Alexe - Ad. Cristea - An. Cristea

Rezerve Otelul: Baotici, Sg. Costin, Cojoc, Viglianti, Ochirosii, Paraschiv, Pena

Rezerve Dinamo: Cr. Munteanu, Zicu, Bratu, Niculescu, Daminuta, Vranjkovici, L. Rus.