Surpriza de proportii in ultimul joc al etapei a 22-a din Liga 1: cautand victoria care ar fi adus-o pe primul loc, Rapidul a pierdut acasa cu Astra Ploiesti (0-1). A marcat Liviu Ganea, minutul 75.

"Mi-a fost foarte frica de acest meci, pentru ca stiam ca Astra e o echipa imprevizibila. Jucatorii mei nu au fost motivati, au fost relaxati intrucat veneam dupa doua victorii (...) Mi s-a cerut demisia? Sa mi se ceara!", spune Nicolae Manea, antrenorul giulestenilor.

Click aici pentru rezultate si clasament!

Nici campioana Unirea Urziceni nu a izbutit sa tina acasa toate cele trei puncte: ialomitenii s-au vazut blocati de Otelul (0-0), echipa care a avut in portarul Grahovac un autentic inger pazitor (a scos doua suturi grele in prima repriza, expediate de Semedo si Rusescu, si a blocat cea mai mare ocazie a reprizei secunde, lovitura de cap a lui Bilasco).

Galatenii au incercat sa dea lovitura si au avut sansa lor in finalurile de repriza: Giurgiu (35) a incercat o bolta de efect, dar Daniel Tudor a scos de sub transversala, iar paraschiv a avut ultima sansa de a inscrie (83), cand a incercat atentia lui Tudor cu un sut din careu.

Antrenorul Roni Levy nu a castigat inca niciun meci pe banca Unirii.