Liga 1: FC Brasov - Inter Curtea de Arges 1-2!

de A.S.     HotNews.ro
Marţi, 16 martie 2010, 19:52 Sport | Fotbal

Ionut Badea, antrenor FC Brasov
Surpriza in prologul etapei a 22-a: FC Brasov a pierdut pe propriul teren contra lui International Curtea de Arges, 1-2. Brasovenii au deschis scorul prin Zaharia (12), au fost egalati prin Emmanuel Kone (30) si au primit golul infrangerii in minutul 80, cand Bacila a finalizat un contraatac.

In minutele de prelungire, brasovenii au solicitat acordarea unui penalty, la un hent comis in suprafata lui International.

Meciul s-a jucat sub ninsoare, in repriza secunda fiind nevoie de interventia organizatorilor, pentru refacerea marcajului.

Este a doua infrangere consecutiva a Brasovului, dupa 0-3 sambata la Turnu Severin (contra Craiovei).

Click aici pentru clasement si rezultate in Liga 1!

1804 vizualizari

din pacate.... (Miercuri, 17 martie 2010, 9:05)

egroeg [anonim]

evolutia echipei in retur e pe o cale descendenta.
    daca nu se iau masuri ,va avea de suferit.
    Moldovanul (Miercuri, 17 martie 2010, 11:01)

un sucevean [anonim]

In cazul echipei Fc Brasov, e pacat ca nu se ridica la nivelul bazei lor sportive, la nivelul fondurilor, dar mai ales la nivelul antrenorului, care e unul mai putin vocal, si mai mult muncitor. Eu totusi sper sa-si revina, pentru ca (in calitate de stelist), le datorez o victorie impotriva lui Dinamo (de anul trecut), si-n plus, chiar practica un fotbal de calitate, un altfel de fotbal decat vedem zi de zi pe "maidanul" si "orezaria" din Romania.