Steaua trece, cel putin pentru moment, pe prima pozitie a clasamentului din Liga 1, dupa o victorie la limita, scor 1-0, in fata Otelului. Pe un frig patrunzator si in fata unui stadion dezamagitor de gol, elevii lui Mihai Stoichita au prestat un fotbal modest, reusita lui Bogdan Stancu (10') fiind decisiva pentru o victorie chinuita.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Otelul nu a castigat niciun punct din Ghencea, dar moldovenii au avut meritul de a o transforma pe Steaua intr-o simpla formatie, o echipa care s-a aparat disperat pana in ultimele secunde ale disputei pentru a castiga cu 1-0.

Bogdan Stancu a punctat in minutul 10, iar in afara de ocazia lui Kapetanos (34'), elevii lui Stoichita nu prea au contat in atac. A doua repriza a fost una a disperarii pentru bucuresteni, Steaua aparandu-se pe finalul meciului cu intreaga echipa.

Lovitura de gratie putea fi data de Grahovac, portarul Otelului trimitand cu capul putin pe langa poarta in minutul 94. Dupa aspectul general al partidei, Dorinel Munteanu ar fi meritat sa plece neinvins din Ghencea. S-a terminat 1-0 pentru ros-albastri, dar Steaua nu arata, cel putin pentru moment, ca un lider al ierarhiei.

Steaua: 1. Zapata, 5. Jelev, 2. Parpas, 4. Golanski, 77. Art. Karamian, 16. Nicolita, 8. Ov. Petre, 14. Toja, 7. Szekely, 28. Stancu, 9. Kapetanos. Anrenor: Mihai Stoichita

Otelul: 12. Grahovac, 3. Ripa, 21. Perendija, 18. Sg. Costin, 23. Salageanu, 7. L. Iorga, 26. I. Neagu, 29. Giurgiu, 30. G. Paraschiv, 28. Ochirosii, 9. Axente. Antrenor: Dorinel Munteanu.