FC Vaslui a ratat sansa de a ajunge pe locul doi in clasament, formatia antrenata de Marius Lacatus bifand doar un egal, scor 1-1, pe terenul lui FC Brasov. Oaspetii au deschis scorul prin Delgado (20'), dar rezultatul final a fost stabilit de Abrudan (63'). In urma acestui rezultat, molovenii se afla la trei puncte de liderul CFR Cluj.

Click aici pentru rezultate si clasament.

FC Vaslui a abordat cu mult entuziasm partida de la Brasov, elevii lui Marius Lacatus gandindu-se numai la posibilitatea de a ajunge pana pe locul doi in clasament.

Lucrurile au capatat contur pentru moldoveni in minutul 20, atunci cand Delgado a deschis scorul dupa o greseala de marcaj a gazdelor. A fost 1-0 pentru Vaslui la pauza, iar oaspetii erau la doar un punct de prima pozitie.

Lucrurile s-au schimbat in a doua repriza, atunci cand gazdele au avut minute bune in care au dominat. Egalarea a venit in minutul 63, atunci cand Abrudan a marcat cu un sut din apropiere.

Pana la final, Wesley (74') si Nuno Diogo (75' - bara) au trecut pe langa gol, dar tabela a ramas incremenita la 1-1.

FC Brasov: Coman - Cr. Ionescu, Abrudan, N. Diogo, I. Voicu - Landauri, N. Grigore, Ilyes, 14. M. Roman - Zaharia, Savic

Vaslui: Kuciak - Milanov, Zubar, Papp, Hugo Luz, Delgado, Pavlovici, Genchev, Wesley - Gerlem, Costly

Arbitru: Al. Deaconu (Bucuresti); Asisteni: Cr. Nica (Ploiesti), I. Popa (Pascani).