FC Brasov a debutat cu dreptul in returul Ligii 1 la fotbal, formatia pregatita de Viorel Moldovan castigand disputa cu Unirea Alba-Iulia, scor 2-1. Golurile au fost marcate de Zaharia (minutul 31) si Sburlea (minutul 85) pentru gazde, respectiv Cristea (29') pentru oaspeti.

Click aici pentru rezultate si clasament.

Cum s-au marcat golurile:

Minutul 29/ Radoi centreaza, iar Cristea reia in poarta de la aproximativ 6 metri.

Minutul 31/ Sut superb al lui Zaharia de la 16 metri, Cernea nu poate interveni. Brasovul egaleaza.

Minutul 85/ Zaharia centreaza in careu, Sburlea trimite stangaci, dar mingea intra in poarta.

Echipe:

FC Brasov: 32. Minca, 3. Ezequias, 55. N. Diogo, 4. Abrudan, 25. Stancu, 7. C. Munteanu, 8. N. Grigore, 10. Ilyes, 14. M. Roman, 9. Hadnagy, 11. Zaharia

Alba Iulia: 12. Cernea, 6. S. Radoi, 13. Vujadinovici, 3. de Sousa, 23. Bucurica, 20. A. Olah, 19. Fl. Dan, 5. Dilbea, 14. C. Cristea, 18. Veljovici, 33. N. Jovanovici.